10.09.2016 у Крушевцу одржана “Краулијада”
Дана 10.09.2016 године на затвореном пливачком базену СЦ “Крушевац“ у организацији Пливачког клуба „Расина“ и суорганизацији Спортског савеза града Крушевца одржано је традицијонално пливачко такмичење под називом „Краулијада. Традицонално такмичење у испливавању пливачке дисциплине 50 метара краул техником ове године окупило је стотинак такмичара и око стотинак гледалаца из Крушевца који су се такмичили у седам категорија. Најуспешнији такмичари по категоријама били су:
I категорија 2007 годиште и млађи/e
девојке | дечаци | ||
освојено место | име и презиме | освојено место | име и презиме |
1. | Арсић Лола | 1. | Филовски Лазар |
2. | Петровић Ивона | 2. | Васић Стефан |
3. | Јована Марјановић | 3. | Боберић Лазар |
II категорија годишта 2006 и 2005
девојке | дечаци | ||
освојено место | име и презиме | освојено место | име и презиме |
1. | Ђурђевић Зорана | 1. | Ваљаревић Ђорђе |
2. | Антонија Радосављевић | 2. | Радмановац Лука |
3. | Стругар Ксенија | 3. | Миленковић Александар |
III категорија годишта 2004 и 2003
девојке | дечаци | ||
освојено место | име и презиме | освојено место | име и презиме |
1. | Николић Анастасија | 1. | Томашевић Аљоша |
2. | Татјана Марјановић | 2. | Лазар Трипковић |
3. | Васић Марија | 3. | Марко Стевановић |
IV категорија годишта 2002 и 2001
девојке | дечаци | ||
освојено место | име и презиме | освојено место | име и презиме |
1. | Данијела Симоновић | 1. | Лазар Крстић |
2. | Анђела Џамић | 2. | Сава Ивковић |
3. | 3. | Виктор Јефтић |
V категорија годишта 2000 до 1986
девојке | дечаци | ||
освојено место | име и презиме | освојено место | име и презиме |
1. | Исидора Трбољевац | 1. | Ванић Лазар |
2. | Анкица Ковачевић | 2. | Стругар Василије |
3. | 3. | Јован Марковић |
VI категорија 1985 годиште и старији/е
девојке | дечаци | ||
освојено место | име и презиме | освојено место | име и презиме |
1. | 1. | Љубодраг Илић | |
2. | 2. | ||
3. | 3. |
Апсолутна категорија
девојке | дечаци | ||
освојено место | име и презиме | освојено место | име и презиме |
1. | Данијела Симоновић | 1. | Ванић Лазар |
2. | Исидора Трбољевац | 2. | Стругар Василије |
3. | Анастасија Николић | 3. | Лазар Крстић |
Најуспешнијим такмичарима по категоријама подељене су медаље а најуспешнијем такмичару у апсолутној категорији Лазару Ванићу и најуспешнијој такмичарки у апсолутој категорији Данијели Симоновић додељени су пехари њих двоје симболично је понело назив најбржих крушевљана у дисциплино 50 метара краул стилом за 2016 годину.