Dana 18.05.2017 godine u dvorištu OŠ “ Velizar Stanković“ u Velikom Šiljegovcu Sportski savez grada Kruševca organizovao izlaganje svoje autorske izložbe „
Istorija kruševačkog sporta
“ koja će biti izlagana u 18 osnovnih škola na teritoriji grada Kruševca do kraja 2017 godine.


Učenici osnovne škole OŠ „Velizar Stanković“ iz Velikog Šiljegovca imali su priliku da na 37 panoa dimenzija 1000 h 7000 mm vide vremenski sportski vremeplov koji obuhvata period počev od 1896 godine kada datiraju prvi pisani podaci o sportu i sportskim udruženjima u Kruševcu pa do današnjih dana. Izložba obuhvata 28 sportova prikazanih sa preko 650 slika i 28 tekstova koji oslikavaju razvoj kruševačkog sporta, podsećaju na pionire koji su izgrađivali sport, sportske objekte i sportske organizacije u gradu Kruševcu .
Cilj izlaganja izložbe je edukacija učenika osnovnoškolskog uzrasta o istoriji kruševačkog sporta, podizanje svesti o sportu i zdravom načinu života i promocija sportova koji postoje u gradu Kruševcu.
Izložbu je posetilo i obišlo 130 đaka, učitelja i nastavnika OŠ „Velizar Stanković“ iz Velikog Šiljegovca.



